Žákům se špatným dopravním spojením do školy nabízíme ubytování v našich domovech mládeže. První z nich se nachází přímo v areálu školy v Čáslavské ulici a jeho kapacita je 72 ubytovaných žáků. Druhý domov mládeže, jehož kapacita je 39 ubytovaných, stojí v centru Kutné Hory, v Husově ulici. Tento domov mládeže je v současné době využíván k ubytování uprchlíků z Ukrajiny.

Domov mládeže (DM) zabezpečuje žákům školy ubytování a celodenní stravování. Žáci jsou ubytováni ve třílůžkových pokojích s vlastní koupelnou se sprchovým koutem a sociálním zařízením. K dispozici mají několik kluboven s rozličným zaměřením a vybavením. Každý si zde může zahrát mnoho společenských her, sledovat TV se satelitním příjmem. V DM je solidně vybavená knihovna, kde si žáci mohou zapůjčit rozličnou beletrii zábavnou i naučnou. DM disponuje i připojením k wi-fi síti.

V DM jsou široké možnosti sportovního vyžití. Žáci ubytovaní i denně dojíždějící mohou celoročně navštěvovat sportovní halu určenou k provozování takřka všech míčových her, gymnastiky i některých disciplín lehkoatletických. Součástí haly je rovněž účelně vybavená posilovna. V areálu školy jsou další sportoviště, na kterých lze od jara do podzimu provozovat mnoho sportů např. tenisový kurt, minigolf, hřiště na malou kopanou. Velké oblibě se těší pravidelná cvičení dívek i chlapců v malé posilově, která se nachází přímo v DM. Milovníky minigolfu jistě potěší deset drah různých obtížností. V budově domova mládeže je stůl na stolní tenis a stolní fotbal a vzduchovková střelnice.

Necelých sto metrů od areálu školy je plavecký bazén s venkovním koupalištěm s tobogánem a skluzavkami, o pár kroků dále pak krytý zimní stadion. Žáky hojně navštěvovaná je i bobová dráha. Jednou z nejatraktivnějších činností je vodní turistika. Dostatečný počet lodí a občasné výjezdy na blízké i vzdálenější vodní toky jsou zpestřením volných chvil v domově mládeže. Velkému zájmu se těší i cykloturistika. Horská kola, jimiž naše škola disponuje, jsou v časté permanenci. V zimním období je využíváno vybavení pro sjezdové i běžecké lyžování. Při dobrých sněhových podmínkách jsou výlety na běžkách okolím Kutné Hory nezapomenutelné.

Domov mládeže však nežije pouze sportem. Pravidelná příprava na výuku je základem pro úspěšné absolvování studií v naší škole. V průběhu školního roku zde vychovatelé připravují řadu rozličných přednášek, soutěží, kvízů a besed. Zájem dívek i chlapců poutají i další činnosti organizované domovem mládeže. K dispozici jsou šicí stroje, na kterých si děvčata šijí různé módní doplňky či kostýmy pro divadelní vystoupení, jež nacvičují pravidelně před Mikulášem pro děti z mateřských škol. Hoši zase vyrábí různé drobné dárky z textilu, dřeva či papíru nebo lepí modely. Rovněž o kulturní činnost je mezi ubytovanými značný zájem. Pravidelné návštěvy kina a vycházky do historických částí Kutné Hory nebo zajímavých míst v blízkém okolí jsou dalším zpestřením volného času ubytovaných žáků.

Žáci jsou ubytováni na základě řádně vyplněné a do 30. června podané přihlášky, vyplněné zákonným zástupcem. Vyrozumění o přijetí dostanou společně s nástupními pokyny a kopií Vnitřního řádu DM prostřednictvím mailové korespondence v průběhu sedmého kalendářního měsíce.

Domov mládeže je v provozu během školního roku kromě prázdnin, víkendů a svátků. Provoz DM začíná v neděli v 18:00 hod. a končí v pátek ve 14:00 hod.

Ubytovaní žáci jsou povinni dodržovat Vnitřní řád DM a řídit se pokyny zaměstnanců školy. Pokud některý žák tento řád během roku výrazněji poruší, ukončí s ním vedení školy pobyt v DM. Na ubytování v DM podáním Přihlášky do DM nevzniká nárok. Vedení školy rozhodne zejména podle vzdálenosti místa trvalého pobytu a dopravní obslužnosti, ale i podle kázeňských problémů uchazeče o ubytování, zda žáka ubytuje v daném školním roce v DM.

Na brzkou shledanou se těší kolektiv vychovatelů domova mládeže.