Erasmus+ | SOS a SOU KH

SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora je jednou z nejúspěšnějších škol v získávání grantů z evropského vzdělávacího programu Erasmus+. Celkem 228 studentů jsme již vyslali na pracovní stáže do Portugalska, Španělska, Slovinska, Irska a Německa.

Mobilita žáků

1702026941715 | SOS a SOU KH

Stáž žáků školy na Krétě

Kaliméra ápo Kríti.

Kaliméra, tak přesně tímto pozdravem se začala pracovní stáž třinácti žáků ze Střední odborné školy a Středního odborného učiliště řemesel v Kutné Hoře,

Přečíst »
1692015376593 | SOS a SOU KH

Dočasný domov v irském Mallow

V rámci programu Erasmus + stále probíhá dlouhodobá stáž našich absolventek z oborů veřejnosprávní činnost a sociální činnost.

Holky jsou již v posledním měsíci své tříměsíční pracovní stáže v Irsku.

Přečíst »
1a | SOS a SOU KH

Erasmus+ Španělsko – Málaga, listopad 2022

Zatím nejpočetnější skupina žáků naší školy vycestovala na zkušenou na jih Španělska do překrásného pobřežního města Málaga. 23 žáků sedmi oborů pracuje již týden ve firmách a svoji zahraniční misi zvládají i přes jazykovou bariéru velmi dobře.

Přečíst »
1 | SOS a SOU KH

Zpět do Slovinska

 

Žáci SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora již podruhé v tomto školním roce získávali zkušenosti ve slovinském Mariboru v rámci programu Erasmus+.

Přečíst »

Mobilita pracovníků

Img 5488 | SOS a SOU KH

Učitelé na studiu angličtiny na Kypru

Tento projekt je spolufinancován z prostředků EU.

O letních prázdninách spojili čtyři naši učitelé poznávání jiných zemí se svým dalším vzděláváním – pod hlavičkou evropského projektu Erasmus + vyrazili na Kypr na intenzivní kurz angličtiny.

Přečíst »

Partnerství škol (KA229)

Dsc 0281  | SOS a SOU KH

,POP´ vzdělává, informuje a dělá radost

Součástí víceletého projektu spolupráce škol Erasmus+ ,POP´ Minulost a budoucnost našich profesí bylo také představení práce žáků naší školy. Vytvořili výrobky, užitečné v reálném životě a koncem června je předali zástupcům dětského domova ve Zruči nad Sázavou.

Přečíst »
20220607 091149 | SOS a SOU KH

Kutná Hora + Niort = POP ve Francii

Slunečné pondělní odpoledne vyprovodilo 20 žáků a 3 pedagogy na závěrečnou výjezdní aktivitu do Francie s partnery ze školy v Niortu, Francie, projektu ,,Minulost a budoucnost našich profesí´´,

Přečíst »
Er00 Niort Virtual Visit 2022 Uvodni | SOS a SOU KH

Virtuální výprava do Francie

V týdnu 17.-21. ledna se naši žáci po téměř 3 letech vypravili na virtuální výměnu do Francie. Moc se těšili na osobní setkání i návštěvu Paříže a vystoupání na Eifelovku,

Přečíst »
411 7db010e79f47b5102adb489a89dcf0a6 | SOS a SOU KH
2019

POP s Francií

Naše škola zahájila novou etapu podpory učebních oborů. Jako šestý v pořadí, ale první pro učňovské

Přečíst »
Erasmus | SOS a SOU KH