Rozhovor s kadeřnicí Veronikou Capouchovou

 Co je náplní Vaší práce u nás na škole? 

Pracuji jako učitelka odborného vyučování v oboru Kadeřník. Jako všichni kolegové se i já snažím udělat náš obor zajímavý a projevit v našich žácích nadšení a touhu, aby si řemeslo zamilovali a dělali ho podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.

Pokud je totiž vaše práce zároveň vaším koníčkem, nikdy nebudete muset chodit do zaměstnání a pracovat. 

Jak je to přibližně dlouho, co jste opustila naši školu jako žák? Vnímáte, že se od té doby škola nebo její žáci nějak proměnili?

Úplně přesně to bylo letos v květnu 7 let. Absolvovala jsem v roce 2013.

Škola za ty roky dost inovovala a prošla velikou rekonstrukcí. Myslím teď například krásné nové vybavení kadeřnického salonu, gastro studio nebo skoro hotové nové dílny truhlářů přestavěné ze staré kotelny a spoustu dalších povedených projektů. Pokud mluvíme o proměnách žáků, tak tam jde vždy o konkrétní individuality.

Co Vás vedlo k tomu, jakou jste si zvolila práci? Zajímala jste se o svůj obor už od dětství? Co Vás na něm nejvíc baví?

Při výběru zaměstnání mi převážně šlo o to, aby za mnou moje práce byla vidět. O vlasové trendy jsem se začala zajímat někdy kolem puberty a bylo pak jasnou volbou, kam poputuje moje přihláška na střední školu.

Nejlepší na našem oboru je možnost uplatnit vlastní rozmanitou fantazii a vlastní nápady. Hřeje na srdci, když jste pro klienty člověk, kterému důvěřují, a kolikrát i jejich přítel, kterému se svěří.

Připravila Vás škola dostatečně na výkon zaměstnání? Co pro Vás při přechodu do praxe bylo nejtěžší?

Ve škole se samozřejmě naučíte veškeré základy, na které máte možnost stavět. Musíte pak ale absolvovat akademie, školení, semináře, webináře a vzdělávat se pomocí internetu. Nejvíce vás naučí praxe a procvičování už naučených triků a technik.
Díky školnímu kadeřnictví a znalostem z kadeřnického oboru jsem si hned po škole otevřela vlastní kadeřnický salon. Byl to ten nejlepší tah, jak se zdokonalit a posouvat se v oboru dál.

Co byste naší škole popřála do budoucnosti?

Škole přeji spoustu úspěchů, mnoho šťastných, spokojených žáků a učitelů.

Cap Absolvent 2013 | SOS a SOU KH
Cap Absolvent 2013 | SOS a SOU KH
Cap Portrét | SOS a SOU KH
Cap Portrét | SOS a SOU KH
Cap Praxe 1 | SOS a SOU KH
Cap Praxe 1 | SOS a SOU KH
Cap Praxe 2 | SOS a SOU KH
Cap Praxe 2 | SOS a SOU KH