Také první ročník oboru sociální činnost navštívil v rámci výuky českého jazyka a literatury místní knihovnu.  Paní Bičíková nás ochotně a se zaujetím provedla všemi odděleními, od toho pro nejmenší, kde někteří využili také šanci sjet se po skluzavce, přes sklepní prostory sloužící jednak k ukládání starších tisků, jednak jako překládací prostor pro knihy vracené skrze okénko systémem „bibliobox“.  Návštěvní okruh jsme zakončili v sále, který někteří znali z nedávné doby předávání závěrečného vysvědčení ze základní školy a kde jsme si mohli nad zasklenou studnou, objevenou při nedávné rekonstrukci a datující se do 14. století, ověřit, nakolik trpíme strachem z výšky.  V knihovně je k dispozici obrovské množství publikací různého charakteru a studenti jistě mají kde čerpat pro svou maturitní četbu.