Ve dnech 6. a 7. prosince 2022 se uskutečnil poznávací zájezd studentek a studentů z budovy v Seifertových sadech do Vídně.

Cesta byla naplánována na dva dny s ubytováním v hotelu A@O Wien Hauptbahnhof. Díky tomu nebylo třeba nikam spěchat, a tak jsme si uprostřed adventního času v klidu prohlédli vše, co jsme si na oba dny naplánovali.

Zájemci o historii zvládli např. návštěvu místa posledního odpočinku habsburských panovníků v kryptě kapucínského kostela, prohlídku velkolepého chrámu sv. Štěpána v samém centru Vídně, sídlo rakouských císařů v Hofburgu nebo budovu vídeňské opery. Ale aby té historie nebylo příliš, dopřáli jsme si pochopitelně i návštěvu hned několika tradičních vánočních trhů a večer jsme zakončili ve víru zábavního parku v Prátru.

Po vydatné středeční snídani jsme pak stihli ještě jedno kolečko uprostřed adventně vyzdobené Vídně a odpoledne jsme plni zážitků vyrazili na zpáteční cestu domů. Tak zase příště a Auf Wiederschaeun, Wien 😊