Výuku předmětu právo ve 4. ročníku oboru veřejnosprávní činnost ve čtvrtek 24. listopadu zpestřila prezentace a následná beseda k tématu finančního práva a jeho aplikace v praxi, a také o činnosti finanční správy a boji proti daňovým únikům. Tu vedl odborník na slovo vzatý, ing. Miloš Brandejský, ředitel sekce Finančního úřadu pro Středočeský kraj. Během necelých devadesáti minut, které byly tématu věnovány, proběhla i živá diskuze. Následné hodnocení této akce zúčastněnými studenty posledního ročníku v anonymním dotazníku bylo velmi pozitivní. Se zájmem si vyslechli i možnosti profesionálního uplatnění ve finanční správě, a to včetně podrobností, kde najdou více informací, či jak a kde se případně po maturitě o takovou práci ucházet.

Projekt Daně a cla do škol vznikl za spolupráce Finanční a Celní správy. Jeho cílem je nabídnout možnost doplnit výuku finanční gramotnosti o informace z oblasti daní i cel a například i osvětlit význam a účel jejich výběru. K předávání informací jsou také připraveny tematické přednášky určené pro studenty středních škol, které zajišťují proškolení lektoři z řad pracovníků Finanční i Celní správy. V rámci projektu vznikl i web www.finfoveskole.cz, který má sloužit jako informační zdroj pro studenty i učitele.

20221124 Daně 4v | SOS a SOU KH