Erasmus SL home sliderV rámci evropského programu Erasmus+ se již 118 studentů Střední odborné školy a Středního odborného učiliště řemesel Kutná Hora vydalo na pracovní stáže do Portugalska, Irska a Německa.

Již od roku 2016 jsme jednou z nejúspěšnějších škol v získávání grantů z programu Erasmus+. Letošní školní rok bude co do množství výjezdů našich žáků a pracovníků opravdu mimořádný. Uskuteční se šest různých mobilit do pěti různých destinací (Irsko, Slovinsko, Oxford, Kypr a Francie), kterých se zúčastní celkem 62 žáků a 6 vyučujících.
Program Erasmus+ je navržen tak, aby mladým lidem pomáhal rozvíjet nové dovednosti, seznámil je s novými kulturami, aby zlepšil jejich jazykové dovednosti. Účast odborných pracovníků naší školy na zahraničních stážích zvyšuje jejich potenciál a zkvalitňuje výuku.
Výjezdy v rámci programu Erasmus+ umožňují získat praktické zkušenosti s reálným životem v zemích Evropské unie. Na stážích jsou studenti umístěni do skutečných podniků, kde pracují v oblasti svého učebního oboru a profese. Dostanou příležitost komunikovat v cizím jazyce jak o záležitostech profesních, tak každodenních. K tomu bezpochyby přispěje také ubytování v místních rodinách. Jde prostě o to chytit šanci přímo za pačesy a prakticky prožít, „jak to chodí jinde“.