Škola je místo, kde základ k svému štěstí položiti můžeš. (J. A Komenský)

5. prosince 2018 jsme si doplnili znalosti z odborných předmětů v Pedagogickém muzeu J. A. Komenského v Praze na Malé Straně.

Měli jsme možnost zhlédnout animovaný film o Komenském, vyzkoušet si malování písmen cyrilice, nebo psát husím brkem a inkoustem, prohlédnou si školní kabinet, posedět ve třídě z první republiky i třídě našich rodičů. Zajímavé byly i školní pomůcky, učebnice nebo vysvědčení. K putování v dějinách vzdělávání nám sloužil  pěkný pracovní sešit. Líbila se nám i výstava „Nová škola v nové republice“.

Interaktivní muzeum je ve Valdštejnské ulici, takže jsme si prohlédli i budovy Senátu a Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Líbilo se nám také Pražské Jezulátko, slavná soška vystavená v chrámu Panny Marie Vítězné.

P.S. titulní foto – Komenský se loučí s vlastí (V. Stříbrný)

3. S (sociální činnost)