V úterý 6. června 2023 se žáci třídy 2.V zúčastnili exkurze do policejního muzea ČR v Praze. Exkurze je další z forem výuky, která umožňuje žákům poznat reálný svět a propojit teorii s praxí.

Cílem exkurze bylo seznámit se s historií a současností policie v České republice a s její rolí v rámci veřejné správy.
Přestože venku pršelo, žáci si exkurzi užili a ocenili kvalitu a zajímavost expozice. Muzeum nabízí bohatou sbírku předmětů souvisejících s policií, jako jsou uniformy, zbraně, odznaky, vyznamenání, dokumenty, fotografie nebo vozidla.  Exkurzi doprovázel průvodce, který byl profesionální a podal mnoho zajímavých informací a historek o policii a její činnosti.

Exkurze do policejního muzea ČR v Praze byla pro žáky třídy 2.V přínosnou a poučnou zkušeností, která doplňuje a rozšiřuje jejich vědomosti z hodin veřejné správy.