Ani nepřízeň počasí nezabránila tomu, aby se žáci druhého ročníku mechanik elektronik (ME2) v rámci výuky zúčastnili exkurze ve společnosti KOPOS Kolín a.s., který patří mezi tradiční české elektroinstalační podniky, jenž řadu desetiletí úspěšně působí nejen na českém trhu. Společnost se zabývá výrobou elektroinstalačního materiálu, s kterým se naši žáci seznámí na praxi a v budoucnu i při svém povolání. Na této exkurzi se našim žákům podařili dvě úspěšné věci, a to seznámit se s kompletním sortimentem elektroinstalačního materiálu, který společnost vyrábí, ale také viděli naživo jeho výrobu, kterou si do současné doby nedokázal nikdo z nich vůbec představit. Příjemným zpestřením byla soutěž, z které si nejúspěšnější žák odnesl malý dárek.Děkujeme školitelům KOPOS Kolín a.s., za profesionálně odvedenou exkurzi a už se těšíme na další takto hodnotné exkurze, které budou následovat.

Mgr. Roman Zelený, učitel odborných předmětů
Ing. Vladimír Maksa, učitel odborných předmětů