Dne 23. ledna 2019 navštívilo 45 studentů končících maturitních ročníků ze Sadů (několik i ze 3. a 2. ročníků) Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání v prostorách PVA Expo Praha Letňany.

Veletrh nabízí informace, které studenti nenajdou na internetu ani na dnech otevřených dveří škol. Hlavními plusy jsou zejména přednášky vystavovatelů a možnost osobního setkání se zástupci, a hlavně studenty jednotlivých škol, kteří ochotně poskytnou informace z první ruky.

XII. ročník veletrhu studentům nabídl více než 180 univerzit, vysokých, vyšších odborných škol a jiných vzdělávacích institucí. Vystavovatelé přijeli z České republiky a dalších 13 zemí.

Doporučujeme:

* UN č. 44-45/18 s informacemi o vysokých školách pro akademický rok 2019/20 vyjdou 4. prosince 2018

* UN č. 42-43/18 s informacemi o středních a vyšších odborných školách pro školní rok 2019/20 vyjdou 27. listopadu 2018

Užitečné internetové adresy:

Ministerstvo školství  – Aktuality

Ministerstvo školství – Veletrh Gaudeamus – prezentace Povinné minimum pro budoucí studenty a studentky vysoké školy

Atlas školství – přehled škol a studijní nabídky

Vysoké školy  – zde

Infoabsovent  informační  systém o uplatnění absolventů na trhu práce, rady pro středoškoláky

SCIO  – cesta ke vzdělání – informace o přijímacích zkouškách, o školách, testy, kurzy

EURES  práce v Evropě

Nová maturita – informace o podobě a harmonogramu maturity