2019 Ges-CupLetošním třináctým ročníkem se stala soutěž GES-CUP 2019, pořádaná dne 26. 3. 2019 SOU elektrotechnickým Plzeň ve spolupráci s firmou GES-ELECTRONICS, a.s. Plzeň

za finanční podpory Plzeňského kraje, soutěží mezinárodní. K žákům elektrotechnických oborů středních škol z celé České republiky letos přibyla i jedna ze Slovenska. Naši žáci druhého ročníku, Jakub Toman a Matěj Příborský, se v konkurenci celkem 28 soutěžících z třetích a čtvrtých ročníků z celkem 14 škol neztratili, i když je provázela smůla. Poznávací část soutěže jim vyšla perfektně, praktická část napůl a největším oříškem, stejně jako pro většinu účastníků, se ukázal být vědomostní test. Jako tým obsadili 11 místo; Jakub Toman byl celkově šestnáctý, přičemž rozdíly mezi jednotlivými účastníky byly často pouhý bod.

Děkujeme našim reprezentantům za příkladné nasazení a velmi zodpovědnou přípravu a věříme, že se jim bude v dalších letech dařit lépe a lépe.
Vítězem celé soutěže se stal tým pořádající školy SOU Plzeň, druhá byla SPŠ Liberec a třetí místo obsadila SPŠ Kutná Hora. Blahopřejeme!