V pondělí 19. 9. se třída 1. S vydala do nedávno otevřené nově zrekonstruované budovy městské knihovny.

Žáci měli možnost nahlédnout do dospělého oddělení, kde jim byl vysvětlen způsob vypůjčování a řazení knih, a mohli si prohlédnout i audioknihy a časopisy. Poté si prošli oddělení pro mladé s tajnou komnatou za dveřmi ukrytými v knihách a dětské oddělení s herními prvky i možností výpůjček společenských her a tematických kufříků. Velmi oblíbenými se staly odpočinkové zóny s odzvučenými křesly v oddělení cizojazyčné literatury. Žáky též zaujal sál, kde probíhají různé přednášky a akce knihovny a aktuálně se tam nachází výstava uměleckých fotografií především Kutné Hory, a to zejména díky hluboké studni, nad kterou si lze stoupnout na sklo. Zajímavá byla také prohlídka skladů s důmyslným systémem posouvání regálů, žáci si mohli zkusit otáčet volanty. Neméně propracovaná je i vracečka knížek, kdy se do ní zvenku vloží kniha, ta poté absolvuje cestu po dlouhém pásu, na jehož konci je dle čipu rozřazena do příslušné bedny.

Všem zúčastněným se v moderně zařízených a novotou provoněných prostorách knihovny moc líbilo a určitě se tam budou vracet.