01 BogotaRáj slasti a neřesti

V pondělí 8. dubna se první až třetí ročníky ze Seifertových sadů zúčastnily programu KOLUMBIE – Ráj slasti a neřesti, který se konal v kině Modrý kříž. Program byl uveden v rámci unikátního vzdělávacího projektu Planeta Země 3000.

Oficiální slogan Kolumbii popisuje jako zemi magického realismu. Dobrodružství a dechberoucí příroda se tu na každém kroku snoubí s neočekávanými zážitky, stejně jako v příbězích nejznámějšího kolumbijského spisovatele a novináře Gabriela Garcíi Márqueze. V současné době je Kolumbie místem poznamenaným bouřlivou historií, i místem rozkvětu.

Žákům byl za pomoci nejmodernější techniky subjektivním a sugestivním způsobem předložen dokonalý obraz celé této jihoamerické země se všemi jejími problémy, ale i nesmírnými přírodními krásami a rozmanitostmi. Dozvěděli se též o světovém oceánu, mořských proudech, problematice plastových odpadů apod.

Program charakteristický spoluprací s mnoha odborníky z oblasti vědy i dokumentární tvorby byl přínosem především do geografie, ale měl přesah i do historie, chemie, ekologie, základů společenských věd, hudební a estetické výchovy, ekonomie, cizích jazyků atd. Nabádal mladé posluchače k ochraně naší obdivuhodné planety. Pro školu jsou též velkým přínosem bohaté obrazové i textové materiály v podobě pracovních listů, výukových karet, map, DVD a odborných časopisů. Už se těšíme na další řadu tohoto originálního projektu, která se bude věnovat západoafrickému Senegalu.

Více informací najdete ZDE

*V tomto článku jsou použity textové i obrazové materiály od autorů projektu.