Brno se stalo ve dnech 3. a 4. října 2024 místem setkání cca 150 výchovných poradců a poradkyň z různých typů škol. Také my tam byly a rozhodně jsem se neztratily. Pozorně jsme naslouchaly Ing. Daně Pražákové z České školní inspekce i JUDr. Haně Polákové, která se věnovala legislativě výchovného poradenství. Vzorně jsme dodržovaly přestávky na kávu a úplně novou energii jsme získaly při hodině strávené se Simonou Babčákovou, kdy jsme se snažily dopátrat, jak jsme na tom se syndromem vyhoření a dozvěděly se, že jediná stálá věc je změna. Předaly jsme si zkušenosti s poskytováním podpůrných opatření, identifikovaly jsme ohrožené dítě, zjistily, jak umělá inteligence zasahuje a pravděpodobně ještě zasáhne do všech životů a do školní praxe. V pátek jsme se vracely s mnoha materiály a tématy k zamyšlení, k čemuž nám České dráhy zpožděním vlaku poskytly dostatečný časový prostor.

Za ŠPP Dana Krulišová, Věra Marcaníková, Irena Kalinová