O prázdninách SOŠ a SOU řemesel v Kutné Hoře využila doby, kdy nejsou žáci ve školních lavicích, a vrhla se na realizaci projektů, jejichž provedení je během školního roku obtížné.

V rámci investiční akce pro snížení energetické náročnosti EPC II došlo k postupné výměně ventilů otopných těles, vyměnila se svítidla v jednotlivých místnostech a nainstalovala tepelná čidla na dálkové ovládání teploty. Bylo vyměněno 90 % svítidel za svítidla ledková. To vše by mělo vést k úsporám energie, ale i rovnoměrnosti vytápění ve všech prostorách školy. Došlo k zateplení střechy nad školní jídelnou a kuchyní.

V dílně odborného výcviku oboru truhlář došlo k montáži centrálního přetlakového odsávacího systému s filtrační jednotkou, což přispěje k výraznému zlepšení pracovního prostředí budoucích truhlářů.

A na co se Škola řemesel chystá se začátkem nového školního roku? Pokračuje v nasazeném tempu a na zateplenou střechu se montují fotovoltaické panely a zároveň byla podepsána smlouva s ČEZ Distribucí, a. s. na odběr elektrické energie z fotovoltaiky. Koncem září začala proměna suterénu budovy domova mládeže na šatny a s novým vchodem pro žáky školy. A vzhledem k tomu, že v novém náborovém období škola začne prezentovat nový studijní obor 68–42–M/01 Bezpečnostně právní činnost s termínem jeho otevření 1. 9. 2025, doufáme, že se všem současným i budoucím žákům bude nové prostředí líbit.

Foto Čáslavská 202 | SOS a SOU KH
Foto Hlavní Vchod | SOS a SOU KH