Zatímco venku v potemnělých ulicích města děti toužebně vyhlížely Mikuláše s andělem a čerty, školní jídelna vzdělávací budovy na Čáslavské vítala pedagogy a odborné pracovníky školy. Odpolední beseda s kutnohorským poslancem parlamentu Ing. Jiřím Havránkem, který na pozvání ředitele školy přišel přítomné informovat o připravované změně legislativy, se týkala především i v médiích hojně diskutovaného tématu připravovaných změn odměňování pracovníků ve školství.
V programovém prohlášení se vláda přihlásila k závazku udržet na úrovni 130 % průměrné mzdy nejen platy učitelů, ale všech pedagogických pracovníků. Účastníci besedy se dozvěděli, že návrh novely Zákona o pedagogických pracovnících již prošel vnějším připomínkovým řízením a připravuje se na projednání sněmovnou. Zatím to vypadá, že by se pracovníci ve školství mohli dočkat slíbeného zvýšení mezd nejdéle do dvou let. Na přetřes přišla i energetická krize a téma někdy zmiňovaných „plynových prázdnin“. Prozatím žádné omezení provozu školám nehrozí, zásobníky s plynem jsou téměř plné a zima vlídná. Debata se poté stočila i k inkluzi a integraci ukrajinských dětí do českých škol.