V úterý 27.6. vyrazilo 14 žáků třídy 1.S ze Seifertových sadů na výlet do okolí Kutné Hory, naší významné městské památkové rezervace s bohatou historií. A nejsou to pouze historické památky, které lze v oblasti středověkého královského města spatřit.

Nad horninami Kutnohorského krystalinika, kde se kdysi těžilo stříbro, leží i usazeniny křídového stáří jako důkaz, že Kutnohorsko bylo součástí tehdejšího moře. Jedním z těchto míst je i pískovcová stěna s reliéfem Jaroslava Vrchlického nad říčkou Vrchlice podél Královské procházky.

Cestou z nedalekého Malešova si studenti mohli některá místa sami prohlédnout. Bylo ovšem třeba dbát na časový rámec exkurze tak, aby nebyla ohrožena nezbytná seriálová produkce na telekomunikačních zařízeních.

Tento nelehký úkol se podařilo beze zbytku naplnit. Studenti svým soustředěným úsilím už nyní prokázali vlastní kvalifikaci pro nadcházející turistický kurz ve třetím ročníku jejich studia.

Hezké prázdniny a v září na viděnou!

Mgr. Ondřej Děkanovský