2019 1204 PrahaDne 4.12.19 proběhla exkurze studentů ME2 do hlavního města naší vlasti. Původní plán strávit den

v rekonstruovaném Národním muzeu jsme operativně změnili především díky nádhernému slunečnému počasí. Podařilo se nám projít Václavské náměstí, vidět Staroměstské náměstí s orlojem a ozdobeným vánočním stromem, Karlův most s výhledem na Pražský hrad, u Vltavy jsme se vyfotili u značky úrovně vody při povodni z roku 2002, podél řeky jsme došli k Národnímu divadlu a kolem kavárny Slavie po revoluční Národní třídě na Můstek. Cestou nám padl do oka červený sporťák, v Komerční bance jsem studentům ukázal historický okružní osobní výtah páternoster. Prohlídku jsme zakončili doplněním kalorií a fotkou u Muzea, jehož návštěvu si necháme na příště.