Dne 08.12.2022 se uskutečnil projektový den žáků 1. ročníku oboru sociální činnost se zaměřením na problematiku psychických obtíží a onemocnění. Projektový den pro naše studenty připravili vyškolení lektoři z neziskové organizace Fokus z Centra sociální rehabilitace Kolín.Posláním organizace je podpora lidí se zkušeností s duševním onemocněním. Fokus se tak nezabývá jen vzděláváním a osvětou mládeže ve školách, ale nabízí také komplexní péči v neústavních podmínkách včetně zdravotních a sociálních služeb za účelem zkvalitnění života lidí s duševním onemocněním.

Žáci měli příležitost se interaktivní a poutavou formou seznámit s duševními nemocemi i jejich včasným rozpoznáním. Dozvěděli se také, jak pomoci lidem, kteří se s těmito problémy potýkají. Za bohatý program lektorům Fokusu srdečně děkujeme.