Právnická fakulta UK Praha a logoDne 20. února 2020 jsme se zúčastnili simulovaného soudu na Právnické fakultě Univerzity Karlovy.

Celou akcí nás provázela studentka 3. ročníku Pavlína Volkeová. Ráno jsme se spolu sešli u šaten, abychom si vyzvedli taláry. Potom nás provedla krásnou novoklasicistní budovou až do čtvrtého patra, kde je umístěna cvičná soudní síň. Nejdříve nás seznámila s rozdíly mezi trestním a civilním řízením a s pravidly civilního procesu. Pak jsme zahájili samotné soudní řízení, které trvalo zhruba dvě hodiny. Po skončení soudu proběhla reflexe a pak už jsme se mohli ptát na vše, co nás zajímá ohledně přijímacího řízení a dalšího studia. Na rozchod už moc času nezbylo, ale to nevadí, exkurze nás bavila a přinesla mnoho nových informací.
Žáci 3.V