Kutná Hora, 14. dubna 2023. Místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Skopeček ve čtvrtek navštívil region Kutnohorska, přitom zavítal i do SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora.

Během návštěvy školy si prohlédl nový sklad řeziva a rekonstruovanou truhlářskou dílnu s novou šatnou, sociálním zařízením a kuchyňkou. „Dílna je osazena technologickou linkou na výrobu nábytku z lamina a z masivu. Vrcholem je nové vrtací, drážkovací a frézovací CNC centrum. Tím došlo k zásadnímu propojení teoretické přípravy truhlářů, kteří si na dodaném software v učebně ICT připraví výrobu konkrétního truhlářského výrobku, jenž se následně přímo přenese na CNC stroj a při odborném výcviku vyrobí,“ ukázal návštěvě ředitel školy Josef Vavřinec.

„Škola řemesel nabízí dobrou strukturu oborů,“ konstatoval při té příležitosti Jan Skopeček a dodal: „Kutná Hora nemůže žít jen z památek a minulosti, vzdělání a kvalifikovaná pracovní síla je budoucností nejen tohoto města a regionu.“