2019 1105 DílnyDne 5. 11. 2019 byly slavnostně otevřeny rekonstruované dílny v Potoční ulici s kapacitou 50 žáků, které budou sloužit pro

tříleté obory s výučním listem strojní mechanik, truhlář a elektrikář. První myšlenka o rekonstrukci dílen se objevila již v roce 2011 u tehdejšího ředitele Ing. Antonína Hasíka. I když se podařila rychle zpracovat projektová dokumentace a zajistily se finanční prostředky (12 mil. Kč) z rozpočtu zřizovatele (Středočeský kraj), vše málem ztroskotalo na výběru dodavatele stavby. Výběr dodavatele stavby byla nejtrnitější část cesty při rekonstrukci těchto dílen. Nejdříve nebyl vybrán žádný dodavatel, při druhém výběrovém řízení vítězná firma odstoupila na základě stížnosti firmy druhé v pořadí a výběrové řízení bylo zrušeno. Teprve třetí pokus vyšel a byla podepsaná smlouva s dodavatelem stavby. Samotná rekonstrukce začala v září 2018 a byla provázena celou řadou problémů a rozdílů mezi projektovou dokumentací a skutečným stavem rekonstruované stavby. Velmi pozitivní roli zde sehráli stavbyvedoucí firmy BFK service a. s. pan Jiří Novotný a zástupce krajského investora pan Bc. Tomáš Soukup. Díky jim byla rekonstrukce kvalitně a v termínu dokončena. Neoblíbené dokončovací práce jsme si zajistili sami a to v podobě odborného výcviku oborů zedník, pokrývač, elektrikář a truhlář, dále pracovníků naší údržby a všech dalších, kteří přiložili ruku k dílu. Naše škola se otevřením tohoto krásného objektu zbavila handicapu z minula (absence vlastních dílen) a dnešním dnem má vlastní dílny pro technické obory pod jednou střechou. Na závěr si současný ředitel Ing. Josef Vavřinec přeje: „Ať dílny na Potoční 211 s pomocí kvalitních učitelů OV dlouho vychovává novou generaci kvalitních řemeslníků, tolik potřebných na trhu práce“.