Pribehy bezpravi logoDne 31. 10. 2019 jsme měli tu čest se zúčastnit slavnostního večera Příběhů bezpráví v Praze v kině Lucerna.

Tento, již 15. ročník, byl věnován 30. výročí pádu železné opory. Během večera byla udělena Cena Příběhů bezpráví třem osobnostem, které vybrala studentská porota. Ceny předal poslanec Karel Schwarzenberg, herečka a choreografka Halka Je Třešňáková a výtvarník a divadelník Matěj Forman. Celý večer hudebně provázel dívčí sbor Karolíny Ruppert hLásky a Michal Ambrož a Hudba Praha.
Všem zúčastněným byla představena letošní nabídka filmů a materiálů pro školy. Na závěr publikum shlédlo premiéru filmu 1989:Z dopisů psaných přes železnou oponu. Celý večer se nesl v duchu přátelských setkání se zajímavými lidmi.
Mgr. R. Sechovcová, PhDr. L. Lánská

Další info ZDE