Tereza Poláčková – Kosmetické studio Tereza

Kosmetické služby podle průzkumu trhu práce stále patří mezi obory s perspektivním uplatněním v roli soukromého podnikatele. Podle Terezy Poláčkové, úspěšné absolventky kosmetických služeb na SOŠ a SOU řemesel v Kutné Hoře, se jedná o samostatnou práci založenou na poskytování osobních služeb, proto se řada absolventů rozhodne právě pro start své podnikatelské dráhy.

V současné době je sice možné v tomto oboru a v oborech příbuzných nalézt provozovny všech velikostních kategorií, ale ty nejmenší jednoznačně převládají. Vzhledem k charakteru poskytovaných služeb, podnikatelský úspěch v  oboru nestojí pouze na profesní zručnosti, ale i na schopnosti dobrého sociálního kontaktu, kultivovaném zevnějšku a vystupování. Vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o studijně velmi atraktivní profesi, funguje dnes na území ČR celá řada takto zaměřených salonů.

Sama Tereza přiznává, že na trhu v tomto oboru funguje řada provozoven orientovaných na kosmetické, pedikérské a manikérské služby s poskytovaným poradenstvím. Jelikož je trh každý rok doplňován novými absolventkami kosmetických služeb, řídí se Tereza heslem: „Vždy záleží na schopnostech, dovednostech, poctivosti a kvalitě odvedené práce.“ Neopomenutelné je také příjemné prostředí salonu a osobní přístup ke každé klientce. To je dobrý recept na spokojenost vracejících se klientek.

Navštívili jsme její nově otevřený kosmetický salon v Suchdole, vybavený různými přístroji, které jsme si mohli za odborné asistence vyzkoušet. Bylo to velmi příjemně strávené dopoledne, můžeme všem jenom doporučit!

V následujících řádcích si můžete přečíst, kdo je zmiňovaná Tereza Poláčková a jak se jí daří v nově otevřeném kosmetickém studiu.

Kde v současné době pracujete a co je náplní vaší práce?

V současné době podnikám ve svém nově otevřeném kosmetickém studiu Tereza. Náplní mé práce je celá kosmetická péče od líčení, ošetření přístrojem (diamantovou mikrodermabrazi, ultrazvukovou špachtli) až po mikromasáž, depilaci, prodlužování řas, trvalou na řasy a manikúru. K mé práci vždy patří také vytvořit klientkám příjemnou a uklidňující atmosféru, aby mohly relaxovat. Pro mě je tou největší odměnou, když jsou klientky spokojené a stále se vrací do mého salonu. Kvalitně a poctivě odvedená práce je záruka úspěšného podnikání. Veškeré informace o kosmetickém studiu Tereza a nabízené péči, naleznete na internetových stránkách www.studiotereza.cz.

Co vás vedlo k tomu, že jste si vybrala tuto práci?K tomuto oboru jsem měla blízko už od dětství. Jako malá holka jsem si hrála s líčidly, malovala jsem si nehty a tato dětská záliba se věkem proměnila ve velký zájem o kosmetiku. Vždy mě bavila péče o pleť, líčení, manikúra, a tak jsem se postupně začala zajímat, kde bych mohla kosmetiku studovat. Byla jsem velmi ráda, že SOŠ a SOU řemesel nabízí tento obor. Musím také zmínit, že nejen můj zájem, ale také především maminka mě přivedla ke kosmetice. Od začátku mého podnikání mě ve všem podporovala a pomáhala se vším, co bylo potřeba. Celá rodina mě hodně podpořila a toho si dnes velmi vážím.   

Jaké úsilí jste musela vynaložit, abyste dosáhla úspěchu na trhu práce?

Začátky u mě nebyly moc jednoduché. Hlavně teď hovořím o škole. Člověk byl mladý a nedomýšlel, že je potřeba se vzdělávat a čerpat informace ve škole. Svou „mladickou nerozvážnost“ jsem si dobře uvědomila, když jsem neuspěla u maturity a opakovala celý čtvrtý ročník. Došlo mi, že je čas „zatnout zuby“ a dělat vše proto, abych odmaturovala a konečně dělala to, co jsem vždy chtěla. Opravdu jsem bojovala, maturitu zvládla a dnes jsem ráda, že jsem prošla i tou neúspěšnou částí mého života, protože mě to posunulo dál. Začala jsem podnikat a otevřela kosmetický salon Tereza. Úsilí jsem vynaložila hodně, ale za splnění mého snu to vážně stálo. Kdybych mohla něco vzkázat studentům SOŠ a SOU řemesel, tak by to bylo asi toto: „Nevzdávejte svůj sen, když se objeví překážky, výsledek pak stojí za to.“

 

Uplatňujete ve vaší práci znalosti získané studiem?

Ve své práci uplatňuji znalosti získané studiem na SOŠ a SOU řemesel. Dodnes nezapomenu na skvělou paní učitelku Mgr. Stanislavu Frenglovou a také na mistrové z praxe. Nejvíce jsem si uvědomila, že je důležité vzdělávat se od zkušených učitelů nejen v teorii, ale také v praxi. Vzdělávání pro mě střední školou neskončilo, právě naopak. V mém oboru se musím neustále vzdělávat v novinkách a trendech, účastnit se školení, abych mohla klientkám poskytnout tu nejlepší péči.

 

Co se vám na vaší práci líbí?

Nejvíce se mi líbí ta čistota práce. Pro své klientky jsem zařídila příjemný kosmetický salon, kde právě dbám na navození uklidňujícího prostředí, aby se klientky cítily dobře. Velmi mě baví kreativita, tvořivost, například při léčení a manikúře. Ráda se vzdělávám v nových trendech, abych mohla poskytovat vždy jen tu nejkvalitnější a poctivou kosmetickou péči.

Kosmetické Studio Tereza | SOS a SOU KH
Kosmetické Studio Tereza | SOS a SOU KH
Kosmetické Studio Tereza Iii | SOS a SOU KH
Kosmetické Studio Tereza Iii | SOS a SOU KH
Kosmetické Studio Tereza Ii | SOS a SOU KH
Kosmetické Studio Tereza Ii | SOS a SOU KH
Kosmetické Studio Tereza I | SOS a SOU KH
Kosmetické Studio Tereza I | SOS a SOU KH