Logo Erasmus | SOS a SOU KH

Zatím nejpočetnější skupina žáků naší školy vycestovala na zkušenou na jih Španělska do překrásného pobřežního města Málaga. 23 žáků sedmi oborů pracuje již týden ve firmách a svoji zahraniční misi zvládají i přes jazykovou bariéru velmi dobře. Plní nejenom svoje pracovní úkoly, ale zároveň poznávají odlišné kulturní prostředí prostřednictvím společných i samostatných volnočasových aktivit, ke kterým patřil i sobotní výlet do Granady, což je španělské město, středisko stejnojmenné provincie v autonomním společenství Andalusie a historické hlavní město středověkého Granadského království. V Granadě jsme navštívili nádhernou katedrálu, kapli, kde jsou pohřbeni slavní španělští panovníci a Alhambru, středověký komplex paláců, pevností a zahrad maurských panovníků Granady.
Nedělní odpoledne jsme strávili v centru Málagy, kde jsme si prohlédli pevnost Alcazaba a víkend jsme uzavřeli tzv. grafitti tour, abychom poznali i současnější tvář Málagy.
Věříme, že i zbytek pobytu proběhne bez komplikací a studenti budou nadále reprezentovat naši školu tak vzorně, jak to doposud činili.

RK+LL