Ve dnech 5. 4. a 6. 4. 2022 naše škola uspořádala již 3. ročník soutěže FOXCONN CUP 2022. V této soutěži srovnávají své praktické a teoretické znalosti a dovednosti žáci z průmyslových škol i odborných učilišť se zaměřením na elektro obory. Soutěž se opět uskutečnila pod záštitou jednoho z největších zaměstnavatelů v regionu společnosti Foxconn Technology CZ, s.r.o., která je globálním lídrem v produkci spotřební elektroniky a výrobě komponentů pro komunikační a elektronická zařízení. Letošního ročníku se účastnilo celkově 8 reprezentantů ze 4 škol. Praktická část soutěže probíhala v zázemí naší školy v nedávno rekonstruovaných dílnách Potoční ulici a druhý den přímo ve výrobním závodě společnosti Foxconn Kutná Hora. V rámci druhého dne soutěže proběhla i komentovaná prohlídka a účastníci soutěže se mohli zblízka seznámit s výrobou a provozem kutnohorského Foxconnu.

Z pozitivních ohlasů jednotlivých soutěžících a také hladkého průběhu soutěže máme velkou radost. Vítězům upřímně gratulujeme a společně se těšíme na další ročník. Všem soutěžícím byly předány diplomy, poháry a hodnotné ceny. Naši žáci Jan Halák a Vojtěch Slovjak společně vybojovali pro naši školu skvělé druhé místo. Mezi jednotlivci se umístil na krásném 2. místě náš žák Jan Halák za celkovým vítězem Vojtěchem Hrabalem z VOŠ a SPŠ Kutná Hora.

Našim žákům děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy a gratulujeme!

Poděkování patří všem soutěžícím s ped. doprovodem z jednotlivých škol a samozřejmě organizátorům soutěže z řad našich zaměstnanců a zástupců společnosti Foxconn.

Výsledková listina – družstva:

  1. místo VOŠ a SPŠ Kutná Hora
  2. místo SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora
  3. místo VOŠ a SŠT Česká Třebová
  4. místo SOŠ a SOU informatiky a spojů Kolín