Ve čtvrtek 15. listopadu se členové Klubu mladých diváků (36 studentů ze vzdělávací budovy Sady) zúčastnilo divadelního představení Sňatky z rozumu v Divadle na Vinohradech.

Jevištní epos o budovatelích Žižkova a Vinohrad vznikl ke 110. výročí otevření Divadla na Vinohradech. Odpovídá na otázku: co to bylo za lidi, kteří dokázali za několik desetiletí položit základy moderní české společnosti a českého hospodářství, vybudovat rozsáhlé městské čtvrti a na vlastní náklady v nich postavit reprezentativní divadelní dům
Inscenace vychází z prvních dvou dílů proslulé stejnojmenné románové pentalogie Vladimíra Neffa. Tento jedinečný literární výkon, proslavený rovněž televizním seriálem z 60. a 70. let, vypráví příběh několika generací dvou rodů, typických zakladatelů naší moderní společnosti. Inscenace obsáhne dramatické příběhy rodin Bornů a Nedobylů ve druhé polovině 19. století, ale také neméně dramatické společenské změny v Českém království, tehdy součásti Rakousko-uherské monarchie.

Bylo to skvělé představení, pro celý soubor nesmírně náročné, perfektně zvládnuté slovem, zpěvem i tancem! Silný a nezapomenutelný kulturní zážitek.

Informace o divadle.