Pro mnohé z nás je to svátek, který nepochází ryze z našich krajin a tudíž se neslaví…..
Ano, je to anglosaský lidový svátek, který se slaví 31.října. Název vznikl zkrácením anglického „All Hallows Eve“, tedy „Předvečer všech svatých“.
Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu a „koledují“ o sladkosti. Svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu….Někde je dokonce známý pod názvem „Noc čarodějnic“-to hlavně v latinskoamerických zemích.
S tímto svátkem jsou spojeny i tradice- vydlabávání dýní, koledování, ohně, kostýmové veselice, věštění, lovení jablek ústy, navštěvování strašidelných atrakcí…
U nás ve škole jsme se také zapojili do oslav a vznikla tato strašidelná atrakce…:-D našich kosmetiček z prvního ročníku.

Stanislava Frenglová