Ve dnech od 4. do 9. ledna 2022 se někteří studenti druhého ročníku ze tříd 2.V a 2.S zabývali zejména lyžováním v Jizerských horách. Hned první den poznali úskalí pobytu mimo školní lavice, místo sněhu je přivítal déšť a zablácená cesta k chatě „Hraběnka“. Brzy ale nasněžilo a další dny už se studenti, takřka s odhodláním polárníka Amundsena, věnovali lyžování v přilehlém skiareálu, kdykoliv to chuť na horký nápoj a občerstvení dovolila.

Pobyt na horách zpestřila přednáška záchranáře z Horské služby ČR, pěší výlet do okolí, výlet do Jablonce nad Nisou nebo návštěva restaurace. Aby toho nebylo málo, nechybělo také několik kuriózních příhod.

Pobyt v Jizerských horách jsme si užili. Lyžařský kurz byl úspěšně dokončen a studenti se ve zdraví vrátili domů.

Za zúčastněné

Mgr. Pavel Bláha, Mgr. Ondřej Děkanovský, Bc. Zdeněk Schneiderwind