Slunečný den provázel dvojici našich žáků učebních oborů Daniela Kyselého a Jan Semeráda na okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce, které se konalo na Gymnáziu Jiřího Ortena. Nejprve poměřili síly s výherci školních kol dalších středních škol okresu Kutná Hora při poslechu, kdy mimo jiné zjišťovali podle vyslechnutých konverzací, jaké povolání mají hovořící osoby. A nebylo to vůbec snadné, protože osoby mluvily o spoustě různých témat. Ve druhé části se pak soutěžící podělili o svůj názor ke kvalitě životního prostředí a povídali si i o dalších tématech s hodnotící komisí. Danielovi těsně utekly stupně vítězů a obsadil v silné konkurenci krásné 4. místo. Oba žáci prokázali, že angličtinu opravdu umí velmi dobře a naši školu výborně reprezentovali.

Jana Jílková