V sobotu v podvečer se naše škola účastnila oslav 17. listopadu v Kutné Hoře. O průběh akce se z velké části postarali studenti kutnohorských středních škol, včetně té naší.
Program začal happeningem u sochy T. G. Masaryka, při němž zazněly písničky od Karla Kryla a Jaroslava Hutky v podání žáků ZUŠ KH pod vedením B. Řepy.
Hlavní částí oslav byl průvod městem se čtyřmi zastaveními, která se vztahovala k tématům láska, spravedlnost, statečnost a svoboda.
Slavnost byla ukončena v chrámu sv. Barbory, kde jsme mohli slyšet např. Modlitbu pro Martu v podání pěveckého sboru Gaudeamus pod vedením pana Licka. Na závěr zazněla česká státní hymna.
Celý večer se vydařil a nezbývá než poděkovat všem studentům školy, kteří se na přípravách i samotné akci podíleli.