Ve dnech 8. až 10. 11. 2022 navštívil předseda Žákovského parlamentu a student 3. ročníku maturitního oboru Sociální činnost, Karel Krejčík sídlo Evropského parlamentu v Bruselu.

Pozván byl, jako host europoslance JUDr. Jiřího Pospíšila, díky Karlově angažovanosti nejen na půdě školy, ale i ve studentských organizacích, jako je třeba: Středoškolský sněm Hl. m. Prahy, MOB-Mladí Občané z. s., RŠPKH-Rada školních parlamentů Kutné Hory atd…

Pan JUDr. Pospíšil je všeobecně známý svou angažovaností v oblasti spolupráce se studenty a ochrany zvířat. Díky této skutečnosti pan doktor pozval Karla Krejčíka do Bruselu.

Karel dle svých slov poznal, jak může samospráva fungovat efektivně a jak funguje EU. Dle svého tvrzení také prý nasbíral plno zkušeností, zážitků a vědomostí a plánuje je aplikovat nejen do svého osobního života, ale i do fungování školy a Žákovského parlamentu.