V úterý 25. 6. 2024 vyjela třída 2. V na školní výlet do ZOO Praha.

Žáci se mohli projít krásně upravenou zahradou s mnoha moderně vytvořenými ubikacemi i výběhy pro zvířata, sestavovaná do jedno- i vícedruhových skupin. Vytvořili si představu o životě zvířat a jejich vazbách k prostředí. Není divu, že v pražské ZOO se během posledních tří let počet návštěvníků zdvojnásobil na více než 1, 2 milionu osob ročně.

Zoologická zahrada tak ovlivňuje svými výchovnými a vzdělávacími aktivitami širokou veřejnost i zájmové skupiny. Je schopna díky neocenitelnému potenciálu živých zvířat působit u návštěvníků na jejich názory, postoje, vytváření hodnot a chování.

Nejenže žáci prožili příjemný den ve společnosti často čtyřnohých přátel, ale také zjistili, že stojí za to zachovat na planetě Zemi rozmanitost živočišných druhů.