Už tradičně se na naší škole konají studentské volby. Studentské volby jsou vzdělávacím projektem programu JSNS (Člověk v tísni). Jejich cílem je přiblížit středoškolákům základní demokratické principy, seznámit je s volebním systémem České republiky a podpořit dialog týkající se správy veřejných věcí jak mezi studenty navzájem, tak mezi studenty a jejich školou a veřejným prostorem.
Studentské volby do Evropského parlamentu 2024 se uskuteční ve dnech 21. a 22. května 2024. Jelikož na naší škole tento termín koliduje s maturitními zkouškami, praxí a dalšími aktivitami, byli jsme nuceni zvolit datum 2.5.2024.
Organizace se, jako obvykle, zhostily žákyně prvního ročníku oboru veřejná správa. Během dopoledne se ve volební místnosti vystřídali všichni žáci, aby provedli svou volbu nanečisto.
Vítězem na naší škole se stalo hnutí ANO 2011 (19 hlasů), druhá Demokratická strana zelených – ZA PRÁVA ZVÍŘAT (16 hlasů).
Všem účastníkům děkujeme za hladký průběh akce.