Jak postupovat po ukončení studia, jaké možnosti má žák, který vstupuje na trh práce, jak si založit živnost a mnoho dalších informací o službách úřadu práce se dnes dozvěděli žáci závěrečných ročníků od Mgr. Přecechtělové – vedoucí  poradenství a dalšího vzdělávání Úřadu práce ČR – z kontaktního pracoviště Kutná Hora.

Žáci nyní vědí, kdy a proč jít na úřad práce, pokud se tak rozhodnou. Vědí, že hlásit se na úřad práce není povinné, ovšem povinné je platit pojištění. Vědí, jak postupovat v hmotné nouzi, jak žádat o rodičovský příspěvek. Zmíněné okruhy otázek jsou rovněž otázkami, které musí zodpovědět absolvent učebního oboru při závěrečné zkoušce. Na jednu hodinu se žáci stali dospělými, na které čeká trh práce. A jaké bude jejich první setkání, kdo ví, to záleží na nich samotných.