V sobotu 6. 4. 2024 se začal psát další díl dlouhého příběhu Erasmus+ na naší škole. Již několikátá skupina žáků vyrazila na 14denní pracovní stáž do mariborských firem a zařízení. Tentokrát jsme zde ve složení 3 žáci oboru mechanik elektronik, 3 slečny z kosmetických služeb, 4 žáci oboru ošetřovatel a 4 z oboru sociální činnost.

V sobotu večer jsme po 10hodinové cestě autobusem v pořádku dorazili do Mariboru a ubytovali se ve velmi příjemném studentském hotelu (něco jako česká kolej).

V neděli a pondělí jsme absolvovali uvítací procedury v partnerské organizaci ZNI, řadu školení včetně BOZP, nácvik pracovních rozhovorů, ale také prohlídku Mariboru a místního muzea, které zaznamenává pohnutou historii slovinského národa.

Někteří žáci poprvé navštívili svá pracoviště už v pondělí, ale naplno se pracovní program rozběhl v úterý. Pracovní rozvrh se liší podle typu zařízení, ve kterém žáci pracují. U někoho převažuje dopolední směna, u někoho odpolední. Všichni se ale vždy sejdeme na společné večeři v přívětivé restauraci.

Svůj volný čas využíváme k procházkám po nádherném městě rozloženém podél řeky Drávy a přilehlém okolí.

Budeme podávat další zprávy. Kromě pracovních povinností nás čeká výlet do hor zvaných Pohorie.