Logo Erasmus | SOS a SOU KH
Logo Erasmus | SOS a SOU KH

 

Zajímá vás život v zahraničí? Tak program Erasmus je správná volba. Počasí v Irsku je sice sychravé, ale přívětivost tamějších lidí Vám to vynahradí.

Mallow je malé maloměstečko poblíž Corku. Je zde spoustu pracovních příležitostí pro studenty, kteří dychtí po nových zkušenostech. Jako jsme my. Anna Bendová a Kateřina Frydrychová ze SOŠ a SOU Kutná Hora se rozhodly vyrazit na pomaturitní tříměsíční stáž. Pobyt jsme strávily u postaršího páru. Na ně budeme mít také velice hezké vzpomínky.  Organizace nám zprostředkovala pracovní zkušenost v nedalekém Nazareth house Nursing home Mallow, který se specializuje na péči o seniory. Naše pracovní náplň je péče a zajištění základních potřeb klientů. Vypomáhaly jsme na různých odděleních. Byly jsme nápomocné i při programech pro klienty. Získaly jsme nové zkušenosti v oblasti pečovatelství a psychologie seniorů.

Nejenže jsme získaly nové zkušenosti ohledně práce, ale i jsme si rozšířily komunikační schopnosti v anglickém jazyce. A získaly rozhled o Irsku a jeho rozmanitosti. Organizace nám zajistila výlety do následujících míst (Mizen Head, Killarney, Cobh, Ardmore cliffs, Cliffs of Moher, Baby cliffs of Moher). A dále jsme vyrazily také na vlastní pěst. Například Cork, Waterford, Galway, Limerick. Nejvíce nás zaujala návštěva Crawford Art Gallery v Corku. Dále jsme navštívily historické muzeum, které je součástí Fitzgerald parku. Měly jsme možnost zavítat do prostor University College Cork. Dále nás fascinovaly přírodní krásy zdejších útesů především na Cliffs of Moher, kde se mimochodem natáčela scéna z Harryho Pottera.

Pobyt v Irsku nám přinesl mnoho. Proto, pokud vám tato možnost vydat se do zahraničí bude nabídnuta, neváhejte a poznávejte země a jiné kultury.

 S pozdravem z Irska Anna a Kateřina

Tato dlouhodobá mobilita v rozsahu 21.9.-21.12.2021 probíhá v rámci projektu „Za řemeslem a prací do zahraničí II“ 2019-1-CZ01-KA102-060937.