Ve dnech 14. a 15. června proběhl v naší škole pro žáky 2. a 3. ročníku oboru sociální činnost projektový den s názvem Blázníš? No a!, který pro nás připravili a s našimi studenty zrealizovali vyškolení lektoři z neziskové organizace Fokus Kolín z centra sociální rehabilitace.

Posláním této organizace je podpora lidí se zkušeností s duševním onemocněním. Pro tyto lidi nabízí komplexní komunitní péči v neústavních podmínkách a zároveň poskytuje zdravotní a sociální služby za účelem zkvalitnění jejich každodenního života. Kromě toho se Fokus zabývá i vzděláváním a osvětou školní mládeže.

Hlavním tématem projektového dne byla problematika psychických obtíží a onemocnění a možnosti pomoci lidem, kteří se s nimi potýkají.  Interaktivní a zážitkový charakter programu zprostředkoval studentům nové informace zábavnou a zajímavou formou. Lektorům Fokusu děkujeme. 😊