Ve dnech 7.- 9. 6. 2022 se třídy 1.V a 1.S zúčastnily kurzu vodní turistiky na řece Sázavě. Stanovali jsme v malebném městečku Kácov. I přes nepřízeň počasí a vytrvalý déšť si první den pobytu studenti vyzkoušeli manipulaci s kanoí na klidné vodě nad jezem a druhý den jsme se již se sluníčkem vydali na trasu Kácov – Český Šternberk. Sázava je v tomto úseku velmi půvabná. Den jsme si velmi užili a v Českém Šternberku nás kromě středověkého hradu čekalo i občerstvení. Část naší výpravy strávila den exkurzí do pivovaru Kácov a pěším výletem do Českého Šternberka. Večer se uskutečnil zápas ve volejbale a fotbale.

Celá akce proběhla ve skvělé náladě a studenti se naučili zvládat své lodě bez nejmenších problémů.

Mgr. Kateřina Novotná