image001Dne 22. ledna 2020 navštívilo 31 studentů končících maturitních ročníků ze Sadů (několik i ze 3. ročníků) Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání v prostorách PVA Expo Praha Letňany.

Veletrh nabízí informace, které studenti nenajdou na internetu ani na dnech otevřených dveří škol. Hlavními plusy jsou zejména přednášky vystavovatelů a možnost osobního setkání se zástupci, a hlavně studenty jednotlivých škol, kteří ochotně poskytnou informace z první ruky.
XIII. ročník veletrhu studentům nabídl více než 200 univerzit, vysokých, vyšších odborných škol a jiných vzdělávacích institucí. Vystavovatelé přijeli z České republiky a dalších 13 zemí.

Doporučujeme:
* UN č. 40-41/19 s informacemi o středních a vyšších odborných školách pro školní rok 2020/21 z 19. listopadu 2019
* UN č. 42-43/19 s informacemi o vysokých školách pro akademický rok 2020/21 z 26. listopadu 2019

Odkazy:

MŠMT vysoké školy       ZDE
MŠMT Gaudeamus   ZDE
Info systém o uplatnění absolventů na trhu práce, rady pro středoškoláky    ZDE
Přehled škol a studijní nabídky     ZDE
Přehled vysokých škol    ZDE
Cesta ke vzdělání – info o přijímacích zkouškách, o školách, testy, kurzy   ZDE