Kankovské sedloV září 2019 byl zahájen taneční kurz pro lidi s mentálním i tělesným handicapem, které pořádala druhým rokem nezisková organizace Kaňkovské sedlo.

Organizace se již několik let zabývá především přípravou akcí pro občany s mentálním postižením, tělesným postižením a jiným handicapem. Děvčata oboru sociální činnost se tanečních zúčastnila v rámci své souvislé praxe, která se vždy koná ve druhém a třetím ročníku v květnu. Studentky byly přijaty na akci Jedinečné Taneční II ročník jako taneční partnerky. Taneční kurz organizují Petra Vášová a Iveta Kamarádová. Praxi děvčata, dle paní Kamarádové, absolvovaly na výbornou, bez jejich pomoci by taneční nemohly proběhnout.

Akce byla ukončena závěrečným Věnečkem Jedinečných tanečních II. v kulturním domě Hlízov, které se zúčastnil i ředitel školy Ing. Josef Vavřinec, Mgr. Irena Kalinová a Mgr. Radka Křemenáková, které odbornou praxi organizují.

Děvčata bych chtěla pochválit za jejich empatické jednání a snaze se něco nového naučit. Tato praxe je pro ně velkým přínosem pro jejich budoucí povolání pracovníka v sociálních službách.

Mgr. Irena Kalinová
Mgr. Radka Křemenáková