Čáslavská, Kutná Hora – nakládáme potraviny pro kuchyň, lyžařskou výzbroj a batohy 31 účastníků LVVZ. Jsme v Hraběticích v Jizerských horách – drobně mrholí, 5 stupňů tepla a mlha. Nálada na bodu mrazu 😊. Ubytováváme se a jdeme obhlédnout okolí a lyžařské možnosti. Rozdělujeme se do družstev a začínáme plnit program kurzu.

Chlapci a děvčata se nenechávají deptat počasím a skutečně, od úterý se postupně ukazuje slunce. Přes jarní počasí je lyžovačka dobrá. Děvčata v kuchyni a pan správce s manželkou nám vytvářejí super podmínky. Málokdo tady zhubne, protože jíme 5x denně.

Od středy je přimrzlo a krásně, lyžování všem jde, každý se dle svých schopností vylepšuje.

Jsme prima parta na svahu i v chatě. Víme, že každý může přiložit ruku k dílu a pomoci, kde je třeba. Na přednáškách se dovídáme další principy chování na horách, zajímavě nás informuje zástupce horské služby a taky se seznamujeme s rozdíly sjezdového a běžeckého lyžování. Terén nám umožňuje navštívit rozhlednu Královku a Prezidentskou chatu.

Na sjezdovkách u Arniky testujeme všechny pomy vleky a rovněž kotvový vlek na Severáku – Jih.

Aby se super lyžaři dostatečně vydováděli, jedeme ještě lyžovat na Tanvaldský Špičák, kde je delší sjezdovka. Někteří z nás jsou na lyžích prvně a jsou nadšeni. Únava a trocha námahy nás neodradí, abychom příště nejeli zase.
Děkujeme, účastníci zájezdu