Letošní lyžařský kurz žáků druhých ročníků ze vzdělávací budovy v Seifertových sadech se uskutečnil v období od 8.2.2023 do 13.2.2023 na naší školní chatě Hraběnce v Jizerských horách.

Zúčastnění žáci se stihli seznámit s bezpečným chováním na sjezdovce a s technikou lyžování po teoretické i praktické stránce. Začali jsme zlehka v nedalekém skiareálu a počasí nám přálo. Zkušenější studenti hned druhý den vyrazili na Tanvaldský Špičák a najezdili mnoho kilometrů. Sportovní program doplnila a zpestřila návštěva plaveckého bazénu v Jablonci nad Nisou i pěší procházka do okolí chaty doprovázená již poněkud méně nadšenými komentáři. Situaci se ale podařilo zachránit občerstvením v restauraci Prezidentská.

Na závěr našeho kurzu byli vyhlášení vítězové v soutěži o nejlépe uklizený pokoj a poté také sami studenti odborně posoudili pořízené fotografie z kurzu. Hodnocení je však neveřejné, tak nezbývá než doplnit, že Lyžařský kurz se vydařil. Naši studenti jezdí dobře a my se těšíme na další příležitost si podobnou zkušenost zopakovat třeba i v zahraničí.

Mgr. O.Děkanovský