Naše škola řemesel uspořádala pro zdatné lyžaře a snowboardisty z řad studentů 3denní zájezd do rakouských Alp. Celkem 34 žáků pod vedením 4 zkušených instruktorů si vyzkoušelo svou zdatnost na pořádných kopcích.

První den jsme lyžovali v jednom z nejznámějších alpských středisek Zell am See. Zážitek to byl obrovský, nespočet sjezdových tratí různé úrovně a také nádherné pohledy na okolní alpské vrcholy. Druhý den jsme se vydali prozkoumat ledovec Kaprun a závěrečný den jsme si opět vychutnali slunečné počasí na sjezdovkách v Zell am See.

V porovnání s českými středisky to byla pro mnohé velká změna i zkušenost s novým mnohem náročnějším sjezdovým prostředím. Oceňujeme kladný přístup všech studentů, kteří si své lyžařské a snowboardové dovednosti posunuli o řádný kus dopředu. Děkujeme také škole, že nám umožnila takovýto zájezd uspořádat. V příštím roce budeme rádi ve zdolávání alpských vrcholů pokračovat…