Na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti řemesel v Kutné Hoře otevřeli v úterý 14. 5. 2024 nové víceúčelové venkovní sportoviště. Realizace probíhala od 19. 9. 2023 do 15. 4. 2024. Stavba byla z důvodu klimatických podmínek přerušena celkem na 36 dní. Předmětem investiční akce byla obnova již nefunkčního sportoviště, ze kterého se ve stávajícím prostoru vytvořilo otevřené multifunkční sportovní hřiště. Ve vymezeném prostoru, který kopíruje stávající plochu již nefunkčního venkovního školního sportoviště, je vybudováno multifunkční sportovní hřiště, půdorysného rozměru 18 x 36 m. Sportoviště je oploceno po všech jeho stranách do výšky 4 m. Ve spodní části oplocení je umístěn prkenný mantinel výšky 1 m. Na sportovní plochu je položen umělý sportovní PUR povrch s platnými atesty a certifikáty. Hřiště je převážně určeno pro míčové sporty (basketbal, volejbal, malá kopaná, tenis a nohejbal). Vedle multifunkčního sportovního hřiště je workoutové a petangové hřiště o celkové sportovní ploše 12,4 x 37 m. Dále je ve sportovním areálu umístěn malý skladovací objekt rozměru 5,5 x 4,5 m, který slouží pro skladování sportovních potřeb. Celé sportoviště bude přístupné ve vyhrazený čas i veřejnosti.

Celkové náklady jsou 8,79 mil. Kč a byly financovány 7 mil. Kč z rozpočtu Středočeského kraje a 1,79 mil. Kč z investičního fondu naší školy. Slavnostního setkání se zúčastnili krajský radní Milan Vácha, poslankyně Renáta Zajíčková, poslanec Jiří Havránek, starosta Kutné Hory Lukáš Seifert, předseda OHK Vladimír Střihavka, ředitelé ZŠ a SŠ z kutnohorského regionu.

A teď už nám ve sportování nic bránit nebude.