Logo Erasmus | SOS a SOU KH

Tento projekt je spolufinancován z prostředků EU.

O letních prázdninách spojili čtyři naši učitelé poznávání jiných zemí se svým dalším vzděláváním – pod hlavičkou evropského projektu Erasmus + vyrazili na Kypr na intenzivní kurz angličtiny.

Čtrnáctidenní kurz probíhal v přímořském letovisku Limassol, takže studenti měli po škole příležitost užít si ještě slunného počasí u moře, případně se věnovat vodním sportům. Výuka probíhala ve skupinkách po 10-15 lidech a sešli se tu zájemci o studium z celé Evropy, často to byli právě učitelé nebo studenti, kteří rozšíření znalostí angličtiny brali jako přípravu pro studium na vysoké škole. Mix různých národností a věkových kategorií vytvářel dobré podhoubí především pro plodné diskuze během konverzačních hodin angličtiny.

Škola nabízela kromě výuky i možnost účastnit se výletů do okolí města. Nabízel se zejména průzkum pohoří Trodoos a jeho vesniček a návštěva pozůstatků antického města Kourion a pláže Petra tou Romiou, na které se podle pověsti z mořské pěny zrodila antická bohyně Afrodita.