Ve středu 11.5. 2022 se naše škola zúčastnila každoročního projektu Český den proti rakovině, uskutečněného letos už po 26., díky neziskové organizaci Liga proti rakovině.

Se žlutými kvítky měsíčku lékařského se studenti ze třídy 3.S vydali zkusit štěstí nejen v Kutné Hoře, ale i v dalších městech Středočeského kraje, například v Kolíně, Čáslavi, a dokonce i v Poděbradech. Odvedli skvělou práci a společnými silami dokázali i přes velmi vysoké teploty prodat spoustu květinek a vybrat pro organizaci obnos v hodnotě 9,369,- Kč. Získané finanční prostředky budou použity na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologického výzkumu a vybavení onkologických pracovišť.

Mgr. Kateřina Novotná

Liga Proti Takovině | SOS a SOU KH