„Na naší ŠKOLE ŘEMESEL se dne 14. 3. 2023 slavnostně otevíral nový sklad řeziva a rekonstruovaná truhlářská dílna s novou šatnou, sociálním zařízením a kuchyňkou. Na počátku stála rekonstrukce kotelny, která se „vešla“ do 18 % původní plochy kotelny, a tím se uvolnil prostor na realizaci rekonstrukce truhlářské dílny. Dílna je osazena technologickou linkou na výrobu nábytku z lamina (dřevotřískové desky) a výrobků z masivu. Vrcholem je nové vrtací, drážkovací a frézovací CNC centrum“, zdůraznil ředitel školy Josef Vavřinec.

Protože zázemí pro truhláře stále něco chybělo, vznikl projekt na novostavbu studeného skladu řeziva, bezprostředně navazující na truhlářskou dílnu. Realizace stavby budovy 5 x 13 m byla dokončena do konce roku 2022. V lednu 2023 byla do skladu umístěna nová, velmi přesná, formátovací vertikální pila.

Slavnosti se zúčastnili významní hosté:

Radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha, který promluvil o stoupajícím zájmu žáků ZŠ o učební obory z důvodu jejich větší prestiže ve společnosti po covidovém období.

Starosta Kutné Hory Lukáš Seifert připomněl důležitou roli SOŠ a SOU řemesel v kutnohorském středním školství jako jeho významný pilíř.

Předseda Okresní hospodářské komory Vladimír Střihavka poblahopřál ŠKOLE ŘEMESEL k získání odpovídajících prostor pro výuku odborného výcviku oboru truhlář.

Na slavnost dorazili dále ředitelé ZŠ a SŠ z KH a regionu Kutnohorska a významní zaměstnavatelé z Kutné Hory a okolí.

Součástí programu byla také prohlídka nových objektů truhlářských dílen s praktickou ukázkou. „Z realizované akce mám samozřejmě radost a jsem rád, že jsme dostali výuku odborného výcviku oboru truhlář do odpovídajících prostor (strojní vybavenost, světlá výška, umístění provozovny) a především do hlavního a největšího areálu naší školy Čáslavská 202 (nachází se ve městě dostupné městské dopravě, v areálu je domov mládeže a školní jídelna)“, pochvaloval si na závěr slavnostního setkání ředitel školy Josef Vavřinec.