eduroam (education roaming) je bezpečná a celosvětová roamingová WiFi infrastuktura vyvíjená a provozovaná mezinárodní výzkumnou a vzdělávácí komunitou. eduroam vznikl v Evropě, postupně získal na popularitě a v současnosti je k dispozici na všech kontinentech s výjimkou Antarktidy. eduroam umožňuje studentům, vědcům a personálu participujících organizací získat přístup k Internetu.

Jak eduroam funguje

Kdykoliv se chce uživatel připojit k eduroamu tak se poskytovatel služeb (ten co vysílá WiFi) prostřednictvím eduroam infrastruktury ptá příslušného poskytovatele identity (uživatelovy domácí instituce) jestli má uživateli povolit přístup. Tento dotaz je realizován takovým způsobem že nikdo nemůže zkopírovat eduroam účet uživatele. V tomto smyslu je eduroam bezpečný, je ale nutné aby uživatelské zařízení bylo správně nastaveno. Nejsnazší cestou jak správného nastavení dosáhnout je použití CAT eduroam, tomu se věnují navazující stránky tohoto webu.

Vysílané SSID: eduroam

Pokrytí sítě EDUROAM: chodba před jídelnou školy

Pravidla provozu

Pravidla provozu Wi-Fi sítě stanovuje roamingová politika sítě eduroam.

Konfigurace bezdrátového připojení

https://www.eduroam.cz/cs/uzivatel/sw/uvod

Wi-Fi heslo a jméno

Přihlašovací údaje ve formě login_name@soskh.cz a heslo ke školní počítačové síti.

Příklad login_name žáka Jana Nováka: KC18NovakJ@soskh.cz

Bezpečnost uživatelského účtu

Nikdy nezadávejte své uživatelské jméno a heslo k eduroamu na webovém portálu, v informačním kiosku a podobně. Pokud snad na něco takového narazíte, tak nám napište. Uživatelské jméno a heslo k eduroamu by nemělo opustit váš laptop anebo telefon.

Stránky věnované eduroam: https://www.eduroam.cz/cs/start